Skorzystaj z bezpłatnej wyceny

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje realizacja Twojego projektu? Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe i przygotujemy indywidualną ofertę.

Dziękujemy! Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.
Ups. Coś poszło nie tak podczas wysyłania formularza. Spróbuj ponownie lub zadzwoń do nas.
nasze posty

„Czyste Powietrze 2023”: Czyli jak oszczędzić na termomodernizacji domu

Spis Treści

Program rządowy „Czyste Powietrze” na 2023 rok przyniósł wiele zmian, które mogą wpłynąć na poprawę jakości powietrza w naszym kraju. Czy jesteś właścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnego i zastanawiasz się nad modernizacją źródła ciepła w swoim domu? Dowiedz się, kto może skorzystać z nowego programu, jakie są najnowsze warunki oraz ile środków finansowych możesz otrzymać.

Jednocześnie i przede wszystkim promujemy kompleksową termomodernizację, która służy bezpieczeństwu cieplnemu gospodarstw naszych beneficjentów. Efektywne energetycznie domy to mniejsze koszty ogrzewania budynku, ale i poprawa jakości powietrza.

Źródło: https://czystepowietrze.gov.pl/od-3-stycznia-2023-r-rusza-nowa-wersja-programu-czyste-powietrze/

Czym jest program „Czyste Powietrze”?

„Czyste Powietrze” to kluczowa inicjatywa rządowa skierowana do właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych w Polsce. Została ona stworzona w odpowiedzi na rosnące potrzeby poprawy jakości powietrza w kraju oraz wspierania ekologicznych innowacji w sektorze budownictwa mieszkalnego.

Głównym celem programu jest dostarczenie wsparcia finansowego dla osób pragnących zmodernizować swoje domy i uczynić je bardziej ekologicznymi. Dzięki temu właściciele domów mają możliwość wymiany starych, nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne i bardziej ekologiczne rozwiązania, co przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Program „Czyste Powietrze” obejmuje szereg działań, które mają na celu poprawę efektywności energetycznej oraz wprowadzenie ekologicznych rozwiązań w budynkach, takich jak:

Profesjonalna Instalacja Pompy Ciepła

    Dzięki programowi „Czyste Powietrze” właściciele domów mają szansę przyczynić się do poprawy jakości powietrza w swoim otoczeniu, a także zredukować koszty eksploatacji swojego mieszkania. Jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego i chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem programu na oficjalnej stronie

Ile można otrzymać w ramach programu "Czyste Powietrze"?

Kwoty dofinansowania są imponujące. Jak podaje rządowa strona czystepowietrze.gov.pl:

Kwoty te w większości są wystarczające do zakupu instalacji odpowiadającej najnowszym standardom ekologicznym, co nie tylko umożliwia poprawę komfortu życia, ale także przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza w Polsce.

Jakie są poziomy dofinansowania w programie?

Program „Czyste Powietrze 2023” oferuje beneficjentom różnorodne poziomy wsparcia finansowego na termomodernizację domów. Każdy z tych poziomów jest dostosowany do specyficznych potrzeb i możliwości finansowych wnioskodawców, co pozwala na szeroki dostęp do programu dla różnych grup społecznych.

O co chodzi z opcją prefinansowania?

Prefinansowanie to specjalny mechanizm finansowy, który pozwala na otrzymanie dotacji zanim rzeczywiste prace zostaną zakończone. W praktyce oznacza to, że zamiast oczekiwać na refundację po zakończeniu wszystkich prac, można otrzymać część lub nawet całość dotacji z góry. Kluczowym aspektem jest to, że środki trafiają bezpośrednio na rachunek bankowy wykonawcy prac, a nie bezpośrednio do beneficjenta.

Dlaczego jest to ważne? Dla wielu ludzi płatność z góry do wykonawcy może znacznie przyspieszyć prace termomodernizacyjne, ponieważ wiele firm może oferować lepsze warunki, gdy otrzymają płatność z góry. Dzięki temu właściciel domu nie musi martwić się o początkowy wydatek ani o proces oczekiwania na zwrot kosztów.

Prefinansowanie jest dostępne głównie dla tych, którzy kwalifikują się do podwyższonych i najwyższych poziomów dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze 2023”. Zatem, jeśli planujesz termomodernizację swojego domu i jesteś zainteresowany maksymalnym dofinansowaniem, warto zapoznać się z tym mechanizmem dokładniej.

„Czyste Powietrze 2023”: Jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację?

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak skutecznie ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu? Odwiedź oficjalną stronę programu „Czyste Powietrze 2023” lub skontaktuj się z lokalnym Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w twoim regionie.

Podsumowanie programu "Czyste Powietrze"

W 2023 roku program „Czyste Powietrze” przynosi wiele nowości, w tym wyższe limity dofinansowania oraz poszerzone progi dochodowe uprawniające do korzystania z wsparcia. Program ten skierowany jest głównie do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, z myślą o wymianie starych źródeł ciepła oraz przeprowadzeniu termomodernizacji.

Możliwość otrzymania wsparcia finansowego jest teraz dostępna dla jeszcze większej liczby Polaków. Ważnym elementem procesu jest prawidłowe złożenie wniosku oraz spełnienie wszystkich wymogów programu. Tu właśnie z pomocą przychodzi Grupa PV.

Nasz zespół ekspertów gwarantuje pełne wsparcie w całym procesie - od wstępnej konsultacji, przez pomoc w zrozumieniu kryteriów programu, aż po prawidłowe złożenie wniosku i skompletowanie niezbędnej dokumentacji. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają na sprawną i skuteczną realizację procesu ubiegania się o dofinansowanie. Chcemy, aby każdy mógł cieszyć się czystym powietrzem w swoim domu i korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które gwarantują wyższą jakość życia oraz niższe rachunki za energię.

RECENT POSTS

News & Articles

No items found.